Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Вчені придумали назви двом елементам таблиці Менделєєва

Російські та американські вчені з Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД) і Ліверморської національної лабораторії (LLNL) запропонували назви для двох елементів таблиці Менделєєва, синтезованих близько десяти років тому.

До цих вони носили лише умовні назви - унунквадій (114) і унунгексій (116). Тепер вчені запропонували назви флеровіум (символ Fl) для 114-го елемента і ліверморіум (символ Lv) для 116-го елементу.

Перша назва дана на честь радянського фізика-ядерника Георгія Миколайовича Флерова, у лабораторії якого було синтезовано перші ізотопи 114 елемента. Флеров заснував ОІЯД в Дубні, відкрив спонтанне ділення ядер урану, брав участь у першому синтезі 103-106 елементів таблиці хімічних елементів.

Назва ліверморіум була запропонована на честь Ліверморської лабораторії та каліфорнійського міста Лівермор, в якому вона розташована. Американські вчені з LLNL пишуть, що вони брали участь у синтезі декількох надважких елементів, у тому числі і 116 елемента, в Дубні.

Нові "імена" будуть схвалені не раніше ніж через п'ять місяців. Цей час дається іншим вченим і всім бажаючим на те, щоб залишити свої коментарі щодо запропонованих назв і символів, відзначається в публікації.

Поки що не мають власних назв 113-й, 115-й, 117-й і 118-й елементи таблиці Менделєєва. Вони давно відкриті, але їх виявлення ще не було підтверджено через брак доказів. Всі ізотопи були отримані в малій кількості і мають дуже короткі періоди напіврозпаду. Синтез надважких елементів вчені продовжують.

за матеріалами сайту: vesti.ru

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим