Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Нова спеціальність Хімія харчових технологій

Цього року в Донбаській державній машинобудівній академії відкрили нову спеціальність – 102 «Хімія» з унікальною освітньою програмою «Хімія харчових продуктів».

Її розроблено на основі класичних університетських програм, і здобувачі освіти отримають загальну класичну університетську підготовку з хімії та будуть професіоналами в галузі хімії харчових продуктів. На теперішній час жоден заклад вищої освіти Донецької області не надає вищої освіти за спеціальністю «Хімія».

Кафедра хімії і охорони праці ДДМА вже давно має вагу в хімічному просторі регіону, і тому була пройдена акредитація спеціальності й набрана перша навчальна група. Ми поспілкувалися зі студентами і з’ясували, що географія наших першокурсників – Донецька й Луганська області. Дехто з них ще в школі захоплювався хімією і брав участь в олімпіадах. А дехто обрав цей виш, коли на власні очі побачив лабораторії кафедри хімії і охорони праці, поспілкувався з викладачами, пройшовся корпусами Академії.

Як з’явилася ідея відкриття нової спеціальності, розповів завідувач кафедри професор Анатолій Авдєєнко.

– Ідея відкриття спеціальності «Хімія» пішла від нашого ректора, він зауважив, що на нашій кафедрі є потенціал, є лабораторії, аспірантура, ми займаємося наукою, є держбюджетне фінансування. А саме ідея створення освітньої програми «Хімія харчових продуктів» належить доценту кафедри, канд. хім. наук Світлані Коноваловій. Цей напрямок збігається з нашим науковим напрямком органічної хімії – на кафедрі працюють викладачі, які спеціалізуються саме на цьому (усі кандидати хімічних наук з органічної хімії).

– Що стосується першого набору, – продовжує професор, – то в мне був досвід агітаційної роботи, тому наша кафедра активно почала діяти в цьому напрямку. Єдине, що нас засмутило й обмежило кількість наших потенційних абітурієнтів, це мала кількість школярів, що обрали на ЗНО предмет «Хімія». Та маємо надію, що цього року ми зможемо зацікавити школярів.

Щоб залучити школярів до занять хімією і підвищити рівень їхньої підготовки до ЗНО з хімії, на кафедрі проводилися заняття в хімічному гуртку «Хімічна студія» для школярів 9, 10 і 11-х класів шкіл м. Краматорськ. Школярі власноруч під керівництвом викладачів виконували хімічні експерименти.

Зараз Академія – єдине місце в Україні, де випускають фахівців за освітньою програмою «Хімія харчових продуктів». Випускники цієї спеціальності можуть працювати на підприємствах, в установах та організаціях хімічної, фармацевтичної, нафтогазової, харчової та агропромислової галузей, у криміналістичних лабораторіях, у лабораторіях метрології та стандартизації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Департаменту податкових та митних експертиз Державної фіскальної служби. Усе залежить від бажання, якісних знань та наполегливої праці кожного.

Джерело: dgma.donetsk.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим