Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Кращий вчитель України буде обраний серед десятки фіналістів

Фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine змагатимуться за звання найкращого педагога країни. Кожен охочий може проголосувати за свого фаворита до 6 жовтня. Як повідомляє РБК- Україна переможця оголосять на офіційній церемонії 7 жовтня.

Премія Global Teacher Prize Ukraine має на меті популяризувати новаторські підходи в освіті та підвищити престиж викладача. Цього року організатори премії — громадська спілка «Освіторія» — отримали майже 2000 анкет-заявок від вчителів (минулого року 632), які не тільки навчають дітей, а й змінюють світ. Найкращий вчитель України буде обраний серед десятки фіналістів.

Цього року переможець Global Teacher Prize Ukraine отримає поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, один рік безкоштовного навчання від «Освіторії» та 250 тис. грн. Додатково куратор премії Наталія Мосейчук оголосила власну номінацію, приз — 50 тис. грн та полиця книжок. А переможець глядацьких симпатій отримає освітню подорож від громадської спілки «Освіторія».

До експертного журі премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча «1+1» і куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паул Пшенічка, дитячий сімейний психолог Світлана Ройз, учасниця популярного тін-гурту Open Kids Аня Бобровська та автор проекту ROLF’S Валентин Фречка. Обирати переможця долучилась і фіналістка Всесвітнього конкурсу для вчителів Global Teacher Prize 2018 Марджорі Браун.

Лисич

Олександр Лисич, учитель хімії у школі с. Чорнотичі, Сосницького району увійшов до ТОП-10 учителів країни за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Про це йдеться на сторінці у Facebook Global Teacher Prize Ukraine.

Олександр Лисич – учитель хімії з села Чорнотичі Чернігівської області, який вважає, що кожен учень може стати вундеркіндом.

Пан Олександ походить із учительської династії, у якій більше 10 близьких родичів були чи є освітянами. Плекаючи любов до вчителювання, він пішов до педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя. У пошуках себе він пройшов конкурсний відбір до Чернігівського народного академічного хору і ледве не покинув найулюбленішу справу – вчителювання, але спокусі не піддався.

Проактивний учитель не тільки генерує нові креативні ідеї та ламає старі закостенілі схеми з методички, а й створив авторську технологію навчання обдарованих дітей у логіко-смисловій системі. Суть програми полягає не в отриманні поглиблених знань із предмета, а в набутті дитиною необхідних навичок роботи з отриманою інформацією, умінні її аналізувати, швидко і творчо мислити, уявляти й зосереджуватися на основному. А в поєднанні з умінням пана Олександра подавати складний матеріал простими образами та використовувати метод візуалізації (скрайбінг) – дає надзвичайний результат.

Більше 200 його учнів стали дипломантами, призерами та переможцями обласних, Всеукраїнських і Міжнародних хімічних олімпіад (срібло Артема Бойчука у Вашингтоні на 44-й Міжнародній і золото в Ташкенті на 47-й Менделєєвській олімпіаді, менделєєвська бронза Євгена Устименка в Мінську-2018), вони завжди показують високий рівень знань на ЗНО. Середній бал із хімії коливається від 180 до 196 балів. Понад 300 вихованців стали лікарями Києва, Чернігова, Харкова, Берліна, Тель-Авіва і т.д.

Його школа – це справжній конвеєр із підготовки переможців хімічних олімпіад. А завдяки його революційній методиці навчання була створена міжрайонна школа з хімії «Поліська орбіталь». Там кожен школяр може почерпнути стільки знання з хімії через методику «хвильового занурення», скільки в школі – за 5-10 уроків. Вони відкривають у дітей талант і без великих зусиль роблять їх вундеркіндами.

Невтомний учитель пишається тим, що вдалося створити «СУХО» – Сільський Університет Хімічної Освіти – місце зустрічі дітей, яким недостатньо шкільної програми, і «МОКРО» – Міжнародне Об’єднання Креативного Розвитку Обдарованості з авторською технологією навчання. Пан Олександр створив шкільну хімічну картинну галерею – навчальний матеріал у повному обсязі для пропедевтичного курсу. За ним можна вчити «нудний і незрозумілий предмет» на високому рівні без використання підручника.

Він хоче створити нову креативну школу для хіміків – осередок освіти, культури, спорту… У якійсь мірі силіконову долину з STEMом, STEAMом, STREAMом на базі табору, де будуть плінінг і бьордінг, теренкури і ленд-арт, наукові пікніки та наукові фестини, «сіверська козацька січ» і футбольні змагання, квести й фітобар, психологічний комфорт і безпека, навчання експрес-методикою і відпочинок із пізнанням свого краю, своєї Батьківщини. Тут зможуть зустрітися друзі й однодумці з різних країн: учителі, учні, студенти, викладачі.

Пан Олександ мріє активно розвивати освітній туризм, у межах якого побувати у Фінляндії, щоб розібратися досконально в їхній системі освіти, і сподівається відвідати Павлишську школу на Кіровоградщині.

Джерело: uezd.com.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим