Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Зимові експерименти для вивчення законів фізики та хімії

Діти з нетерпінням очікують зимових канікул, які наближають новорічні та різдвяні свята. Цей час можна використовувати не тільки для активного відпочинку, а й для проведення цікавих дослідів, які допоможуть дитині дізнатися про основи хімії та фізики.

Сніговий вулкан

Для досліду необхідно взяти скляний стакан та обліпити його снігом. В нього засипається 2 ст. ложки соди та додається декілька крапель харчового барвника. Суміш заливається миючою рідиною з оцтом у кількості 100-150 мл. В цей час відбувається виверження вулканічної лави.

Оцет та сода вступають в хімічну реакцію, нейтралізуючи один одного. В результаті відбувається виділення вуглекислого газу у вигляді бульбашок.

Солона картина

Для досліду знадобиться шматок льоду. Його поверхня фарбується гуашшю та посипається сіллю. У тих місцях, де потрапила сіль, лід починає танути, пропускаючи в свою товщу фарбу. В результаті виходить цікаве кольорове зображення.

Магічний шар Для досліду слід взяти скляну банку з кришкою, гліцерин, клей, воду, прикраси та кольорові блискітки.

Банка заповнюється чистою водою, до якої додається гліцерин із розрахунку 1:1. У суміш додаються блистівки. До внутрішньої поверхні кришки за допомогою клею слід закріпити прикрасу або фігурку. Банка щільно закривається та перегортається кришкою до низу. Завдяки тому, що гліцерин перетворюється на желе, блистівки поступово осідають на дно посудини, створюючи ефект паління снігу.

Зимова рибалка Для досліду слід підготувати стакан води, кубики льоду, нитку та дрібку солі.

У воду опускають кубики льоду, поклавши один кінець нитки на поверхню та посипати його сіллю. Через 10 хвилин за допомогою вільного кінця нитки слід витягнути лід з посудини.

Сіль потрапляє на крижану поверхню та підтоплює її частину. Далі вона розчиняється у воді. Вода, що залишилася на поверхні, замерзає разом з ниткою.

Солона сніжинка

Для новорічної прикраси знадобиться сінельний дріт, сіль, банка з водою об’ємом 0,5 л. З дроту зробити сніжинку. У банку з гарячою водою додати 15 ст. л солі грубого помолу, яка повинна повністю розчинитися в ній. У посудину опустити сніжинку та почекати до повного охолодження воли. Далі прикрасу можна витягнути та підвісити, щоб повністю стекла вода.

Коли сіль розчиняється у воді, виникає ілюзія, ніби вона зникає. Але насправді сіль розпадається на маленькі кристалики, які не можна побачити. Коли вода перенасичується сіллю, її надлишок починає утворювати кристали, які дедалі стають більшими.

Вода та сніг

Для експерименту слід зробити на вулиці снігову кулю та заміряти її діаметр. Далі її необхідно помістити до ємкості та занести до тепла. Коли сніг розтане, слід заміряти об’єм рідини.

Вода при низькій температурі замерзає, утворюючи кристали льоду, тобто розширюється в об’ємі, тому сніг займає більше місця, ніж вода.

Льодяні кораблі

В декілька посудин слід налити чисту воду та додати кольоровий барвник. Суміш розливається у форми та відправляється до морозильної камери для повного затвердіння.

Кольорові кораблі розміщують в різних умовах: у чистій холодній прісній воді, у солоній воді, у вовняному шарфі.

У чистій прісній воді лід розтане першим. Це пояснюється тим, що через воду тепло подається легше, ніж через повітря. Трохи згодом розтане крижаний корабель у солоній воді. Шматок льоду довгий час буде знаходитись у шарфі у первозданному стані, оскільки в такому середовищі погано передається тепло.

Джерело: op.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим