Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Зелена хімія в циркулярній економіці

5 та 7 вересня 2023 року в Україні відбулися 2 онлайн-тренінги “Зелена хімія у циркулярній економіці” у рамках Глобальної програми інновацій та мереж у зеленій хімії (GreenChem).

Цільовою аудиторією тренінгів стали експерти та дослідники, які працюють над питаннями, пов’язаними з хімічним сектором, зеленою хімією, промисловістю, циркулярною економікою, охороною довкілля. Для слухачів із базовими знаннями з хімії тренінг відбувся 5/09/2023. На ньому розглядалися питання практичного використання окремих підходів зеленої хімії для мінімізації кількості відходів та використання відновлюваної сировини у реалізації принципів циркулярної економіки. А також була презентована програма GreenChem, її завдання та інструменти, можливі “зелені” альтернативи окремим стійким органічним забруднювачам, які знаходяться у фокусі програми. Для слухачів із поглибленими знаннями з хімії на тренінгу, який відбувся 07/09/2023, додатково розглядалися можливості молекулярного дизайну для прогнозування та зниження небезпечності хімічних сполук.

У вітальній частині виступили Юрій Бондаренко – заступник начальника Управління екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, та Андрій Ворфоломеєв –директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва. Пан Юрій наголосив на важливості питань розвитку циркулярної економіки в Україні та раціонального управління хімічними речовинами на національних підприємствах. “Подібні тренінги дуже актуальні для сьогодення” – підкреслив представник Міндовкілля.

Андрій Ворфоломеєв зауважив: “Україна рухається в європейському напрямку, тому нам важливо налідувати сучасні світові тренди сталого розвитку і використовувати найкращі доступні технології та практики. Насамперед це стосується впровадження підходів циркулярної економіки та зеленої хімії. Наша країна має значний потенціал для розвитку зеленої хімії: оновлюється нормативно-правова база, активно розвивається інноваційна екосистема, українські компанії цікавляться і впроваджують зелені технології, у навчальних закладах з’являються пов’язані із зеленою хімією дисципліни. Глобальна програма інновацій та мереж із зеленої хімії є хорошою нагодою для всіх зацікавлених сторін не лише підвищити свою обізнаність щодо використання новітніх підходів та практик у роботі з хімічними речовинами, а й отримати допомогу та підтримку для впровадження цих підходів.” Також директор Центру РЕЧВ нагадав, що Програма GreenChem триватиме в Україні ще 6 років, тому, окрім цих тренінгів, попереду ще дуже багато цікавих та корисних активностей.

Тренерами були експерти з хімічного менеджменту Центру РЕЧВ в Україні – Олена Табачук та Олександр Хохотва. Учасникам були запропоновані вправи на прогнозування здатності хімічних сполук до біорозкладання та розрахунок атомної ефективності різних методів синтезу одного й того ж фармацевтичного препарату.

Всі учасники отримують сертифікати за участь у тренінгу.

Загалом у двох тренінгах взяли участь понад 63 фахівців (жінок – 47, чоловіків – 16).

Тренінг організовано Центром ресурсоефективного та чистого виробництва у партнерстві з Центром зеленої хімії та зеленої інженерії Єльського університету (США) в рамках проєкту ЮНІДО “Глобальна програма інновацій та мереж у зеленій хімії” (GreenChem), який фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

Джерело: recpc.org

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим