Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Фінальний етап змагань Турніру юних хіміків

Гарячий і неймовірний початок нового семестру ознаменувався цікавою подією: на хімічному факультеті відбувся фінальний етап змагань Турніру юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка, що вже п’ятий рік організовується Національним еколого-натуралістичним центром спільно з Союзом хіміків України на базі трьох університетів Києва: КНУ імені Шевченка, КПІ ім. Ігоря Сікорського та НУБіП України.

До участі були відібрані учні з усіх куточків України, а кожного турнірного дня їх чекала насичена програма, що включала лекції, цікаві досліди та експерименти. Фінальний етап завершився на хімічному факультеті Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Зустріч розпочалася із вступної лекції декана Юліана Воловенка, який розповів про цікаві моменти з життя на факультеті і переваги обрання такої професії як хімік.

Надалі на учнів чекав захопливий експеримент з визначення формули малахіту, а вчителів – майстер клас від професора кафедри фізичної хімії Олександра Роїка, присвячений складним питанням шкільної програми з хімії: електролітичній дисоціації, гідролізу солей та розрахункам рН сильних та слабких кислот і основ. Кожен теоретичний блок супроводжувався розв’язками декількох практичних завдань.

На завершення турнірного дня на учасників турніру чекала науково-популярна лекція від доцента кафедри неорганічної хімії Катерини Теребіленко – «Дорогоцінне каміння очима хіміка», на якій відкрилися таємниці кольору алмазів, сапфірів. Аметистів, історія найбільшого алмазу ювелірної якості та багато іншого. На завершення учнів очікували неймовірні експерименти від доцентів кафедри органічної хімії Ольги Хилі та Демида Мілохова.

На церемонії закриття турніру завітали директор Національного еколого-натуралістичного центру Володимир Вербицький та президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

Джерело: сhem.univ

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим