Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Лауреат Нобелівської премії з хімії професор Дан Шехтман виступить з лекцією у Харкові

Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, продовжує свою роботу і запрошує на лекцію лауреата Нобелівської премії з хімії професора Дана Шехтмана (Prof. Dan Shechtman), яка відбудеться 15 вересня 2023 року о 17:00 за київським часом.

Лектор: професор Дан Шехтман (Prof. Dan Shechtman), ізраїльський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 2011 року «За відкриття квазікристалів», почесний професор кристалографії та матеріалознавства у Техніоні – Ізраїльському Інституті Технологій, а також в Університеті Науки і Техніки штату Айова, США.

Тема доповіді: "Квазіперіодичні кристали – зміна парадигми в кристалографії" «Quasi-periodic Crystals, a Paradigm Shift in Crystallography». У доповіді професор Шехтман розповість про дослідницький шлях, який привів його до відкриття квазікристалів, а також про справжні наукові баталії, що ставили під сумнів усю його працю. Професору Шехтману вдалося пояснити і довести абсолютно нові явища, попри повне заперечення з боку авторитетніших колег. Він сам навчився вдало поєднувати науку і підприємництво та радо заохочує до цього інших. Шехтман упевнений, що дітей змалку треба навчати науковим дисциплінам, використовуючи цікаві приклади, а старшокласникам – прививати дух наукового підприємництва, наприклад, ще у школі вчити, як відкрити стартап.

Zoom link

Meeting ID: 459 004 2894

Passcode: Ch24022022

Детальніша інформація про захід

Мова семінару — англійська.

Участь вільна. Запрошуються науковці, аспіранти, студенти, викладачі та всі охочі.

Лекції проходять в режимі спілкування.

Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).

Коротко про захід:

Учені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола науковців Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. Зокрема, дводенний курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-Марі Лен та Жан-П'єр Соваж, а також провідні професори з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів і інших країн.

За інформацією НТК "Інститут монокристалів" НАН України

Джерело: nas.gov.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим