Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Науковий хімічний семінар

24 липня 2023 року на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий семінар «Хімічний зв’язок та властивості інтерметалічних сполук» за участю професора Юрія Гриня.

Проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський наголосив, що для аудиторії, яка зібралась на семінар, доповідач добре знайомий, адже окрім того, що Юрій Миколайович – знаний у світі фахівець у галузі кристалографії та кристалохімії неорганічних сполук, він також випускник Львівського університету, де й працював доцентом кафедри неорганічної хімії, проректором з наукової роботи Університету. Згодом Юрій Гринь продовжив наукові дослідження у Німеччині, де працював в Інституті дослідження твердого тіла Товариства Макса Планка (м. Штуттґарт) та від 1998 року до сьогодні працює в Інституті хімічної фізики твердого тіла Товариства Макса Планка у Дрездені (від 2002 року – директор Інституту). У 2020 році нагороджений Золотою медаллю імені В.І. Вернадського НАН України. Професор Юрій Гринь підтримує контакти з вченими Університету, бере участь в університетських наукових заходах, ініціює спільні наукові дослідження, зокрема за участю молодих вчених. Сьогодні демонструє підтримку України через низку волонтерських ініціатив.

У своїй доповіді Юрій Миколайович торкнувся теми інтерметалідів, які добре знайомі працівникам кафедри неорганічної хімії, акцентував увагу на взаємозв’язках між типом хімічного зв’язку та властивостями інтерметалідів, презентував найактуальніші розробки в галузі напівпровідників, термоелектриків, каталізаторів.

Продовжився семінар плідною дискусією між учасниками та доповідачем.

Джерело: lnu.edu.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим