Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Майбутні хіміки Інституту танкових військ вправляються у розгортанні лабораторії

Курсанти-хіміки Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відпрацювали розгортання автомобільної радіометричної та хімічної лабораторії АЛ-4М.

Ця лабораторія застосовується для аналізу речовин і сумішей на наявність хімічного та радіоактивного забруднення.

Тренувалися четвертокурсники факультету радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки. Відтак вони у складі екіпажу здійснювали розгортання пересувної лабораторії в польових умовах. Норматив виконували три рази поспіль, аби кожен із хіміків міг досконало відпрацювати обов’язки усіх членів екіпажу. Варто зауважити, що це одне з основних питань, яке виноситься на навчальну практику.

Курсанти перевірили місцевість на наявність хімічних небезпечних речовин, бойових отруйних речовин та радіаційного забруднення. Пересвідчившись у придатності майданчика до роботи, у складі екіпажу розпочали встановлення пересувної лабораторії. Спочатку розгорнули підготовче та аналітичне відділення, потім встановили основне та допоміжне обладнання. У відведений час, а це не більше 45 хвилин, були повністю готові приймати проби, які доправляють підрозділи РХБ розвідки.

Майбутні фахівці військ РХБ захисту провели лабораторні дослідження щодо визначення наявності у пробах отруйних речовин нервово-паралітичної і шкірнонаривної дії, наявності алкалоїдів та індикації біологічних засобів у пробах.

По завершенню тренувань викладачі кафедри детально проаналізували усі дії курсантів, вказавши на окремі недоліки. А після завершення практики у четвертокурсників розпочнеться атестація за освітнім ступенем «бакалавр».

Джерело: armyfm.com.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим