Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Відбулася ІV Українська наукова конференція «Кухарівські хімічні читання»

24 листопада 2022 року в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії (ІБОНХ) ім. В.П. Кухаря НАН України відбулася ІV Українська наукова конференція «Кухарівські хімічні читання», присвячена 80-річчю від дня народження академіка Валерія Кухаря (1942–2017).

Зі вступним словом до учасників і гостей конференції звернувся директор ІБОНХ ім. В.П. Кухаря НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Вовк. Він відзначив, що цьогоріч виповнилося 80 років від дня народження академіка Валерія Павловича Кухаря – видатного українського вченого й організатора науки, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки та премії Всесвітньої федерації науковців, засновника і багаторічного директора Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України. Своїми науковими працями Валерій Павлович зробив вагомий внесок у розвиток світової науки, вони користуються широким визнанням наукової громадськості в Україні та за її межами. Академік Валерій Кухар разом зі своїми учнями розгорнув систематичні дослідження в галузі тонкого органічного синтезу природних речовин і їхніх синтетичних структурних аналогів, заснував нові наукові напрями в хімії біорегуляторних процесів, ініціював поглиблені дослідження в нафтопереробці й нафтохімії, а також розширив підходи до вивчення екологічних проблем і ресурсоощадних процесів. Результати його наукової діяльності опубліковано у понад 700 наукових працях, зокрема 9 монографіях і 110 авторських свідоцтвах і патентах на винаходи.

Під час конференції було виголошено 10 пленарних доповідей, присвячених актуальним проблемам синтезу потенційно біоактивних сполук і дослідження зв’язку між структурою і активністю; розробленню наукових основ синтезу i технологiї одержання практично важливих продуктiв i матерiалiв із вуглеводневої сировини; розробленню методів розв’язання екологiчних проблем.

До заходу долучилися науковці ІБОНХ ім. В.П. Кухаря НАН України, Інституту органічної хімії НАН України і Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Джерело: nas.gov.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим