Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

“Клік-хімія та біоортогональні реакції: прорив в епоху функціональності в хімії”

Минулорічними лауреатами Нобелівської премії з хімії стали американські дослідники Каролін Бертоцці (Carolyn R. Bertozzi) та Баррі Шарплесс (Karl Barry Sharpless), а також данський хімік Мортен Мелдал (Morten P. Meldal) «за розвиток клік-хімії та біоортогональної хімії». Як зазначено у пресрелізі Нобелівського комітету, Б. Шарплесс і М. Мелдал «заклали основу для функціональної форми хімії — клік-хімії, в якій молекулярні блоки з’єднуються швидко та ефективно».

К. Бертоцці, у свою чергу, «перевела клік-хімію у новий вимір і почала використовувати її при роботі з живими організмами. ...Її біоортогональні реакції відбуваються без порушення нормальної хімії клітини. Зараз ці реакції застосовують у всьому світі для дослідження клітин і відстеження біологічних процесів. ...Клік-хімія та біоортогональні реакції перенесли хімію в епоху функціональності. Це дає найбільшу користь людству».

Докладно про лауреатів Нобелівської премії з хімії 2022 року та результати їхньої роботи дізнавайтеся зі статті директора Інституту органічної хімії НАН України члена-кореспондента НАН України Михайла Вовка.

Читати статтю повністю

Джерело: nas.gov.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим