Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Хімічні сполуки у чаї, винограді, какао та шоколаді блокують COVID-19 — дослідження

Хімічні сполуки у зеленому чаї, винограді сорту мускадін, какао і темному шоколаді можуть зв’язуватися та блокувати функцію ферменту у вірусі SARS-CoV-2. Про це пишуть американські біологи з Університету Північної Кароліни у виданні Science Daily.

Чому це корисно. За даними результатів дослідження, якщо вживати ці продукти, то потенційно це може допомогти вірусу «загинути».

Детальніше. Під час дослідження вчені провели комп’ютерне моделювання і лабораторні дослідження, які показали, як реагувала так звана «основна протеаза» (Mpro), тобто фермент вірусу SARS-CoV-2, стикаючись із низкою різних рослинних хімічних сполук, які мають протизапальні та антиоксидантні властивості. Мpro потрібен SARS-CoV-2, щоб розмножуватися. Якщо науковцям вдасться «придушити» цей фермент, то вірус загине.

Комп’ютерна симуляція показала, що досліджувані хімічні компоненти зеленого чаю, двох сортів винограду, какао-порошку і темного шоколаду здатні прив’язуватися до різних частин Мpro — так званих кишень. Якщо кишеня заповнена, то фермент втрачає свою функцію. Хімічні сполуки зеленого чаю та винограду сорту мускадін успішно пригнічували функцію Mpro, а хімічні сполуки в порошку какао та темному шоколаді знизили його активність вдвічі.

Що ще варто знати про коронавірус?

Вакцинацію від коронавірусу першою у світі почне Велика Британія. Країна стала першою у світі, яка схвалила коронавірусну вакцину Pfizer/BioNTech для широкого використання. У країні кажуть, що «вакцина, яка забезпечує до 95% захисту від коронавірусу, безпечна для використання вже з наступного тижня».

QR-коди з даними про коронавірус пропонує присвоювати людям у всьому світі Китай. Президент Китаю Сі Цзіньпін запропонував створити єдиний міжнародний механізм так званих «сертифікатів здоров’я громадян» з використанням QR-кодів, які б взаємно визнавались в різних країнах. Зазначимо, що у самому Китаї після початку пандемії почали використовувати систему «кодів здоров’я» — індивідуальну інформацію про аналізи людини на коронавірус, зашифровану в QR-код, який збережений у смартфоні. Тепер Сі Цзіньпін запропонував зробити цей механізм глобальним.

Джерело: nzl.theukrainians.org

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим