Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Кар’єра в галузі хімії: чому вивчати цю науку корисно для суспільства

Хімія входить до числа фундаментальних наук, на якій базується багато інших дисциплін та напрямків. Вона вивчає речовини, що нас оточують, їх будову, можливості взаємодії з іншими компонентами. Вивчати її треба, бо хімія потрібна і в побуті, і для розвитку кар’єри.

Як хімія допомагає по життю та в кар’єрі

Ця наука оточує нас в повсякденні. Куди не подивишся, всюди продукти хімічної промисловості: миючі засоби, косметика, продукти тощо. Знання простих законів допомагають вести побут. Ось простий приклад – ми знаємо, що якщо в тісто на пиріг додати соду, погашену оцтом, то воно буде пухким. А це ж найпростіша хімічна реакція – вплив кислоти на луг, внаслідок чого виділяється кисень, а сода розкладається на прості речовини: воду та сіль. Також ми всі в курсі, що негашене вапно перед використання треба залити водою. Внаслідок цього теж відбувається бурхлива термальна реакція і розчин можна використовувати для обробки дерев.

Окрім того, що хімію корисно знати для побуту, ця наука сьогодні входить в перелік найбільш важливих для отримання сучасної та високооплачуваної професії. В промисловості багато галузей, де потрібен диплом хіміка. Особливо великий попит на фахівців наступних напрямків:

енергетика; харчова промисловість; екологія; медицина; фармакологія тощо. Заважаючи на розвиток технологій в усіх перерахованих галузях можна спрогнозувати, що кваліфіковані хіміки не матимуть проблем з працевлаштуванням і в майбутньому, причому не тільки в Україні, а й в інших державах. Тож, маючи диплом хіміка про вищу освіту, не лише можна легко влаштуватися на цікаву та добре оплачувану роботу, а й успішно розвивати кар’єру. Але для цього потрібні глибокі знання з дисципліни.

Можливості для вивчення хімії в Україні

Ця дисципліна входить до переліку основних в шкільній програмі. Проте годин їй приділяється небагато, через що школярі та батьки повинні шукати додаткові шляхи для вивчення дисципліни. Наразі в Україні є багато способів поглибити знання з хімії:

заняття з репетитором;

курси;

університети;

додатки для телефону та навчальні відео. Серед корисних: симулятор, який допомагає проводити вдавані експерименти - Unreal Chemist-Chemist Lab, періодична таблиця хімічних елементів ThatQuiz, програма для розрахунків «Швидка хімія: Калькулятор».

Використовувати можна відразу кілька способів, щоб краще вивчити хімію. Сучасні ресурси суттєво допомагають тим, хто хоче й надалі пов’язати своє життя з цією наукою. Вони по різному дієві, проте допомагають осягнути незрозумілу інформацію та поліпшують її розуміння.

Як вибрати свій шлях в кар’єрі, пов'язаній з хімією

Перш за все, треба визначитися, який самий напрям хімії до душі. Вона включає в себе не тільки органіку та неорганіку. В залежності, від обраної професії доведеться вивчати й менш поширені розділи: біологічну, агрохімію, фізичну та колоїдну, аналітичну.

Аби вдало розвивати кар’єру варто розібратися, з чим взагалі хочеться працювати, в якій сфері бачите своє майбутнє. Наприклад, для роботи в галузі фармакології важливо знати неорганіку та органіку, для екології знадобиться також біохімія. Визначившись з професійним напрямком, вже можна детальніше вивчати, які саме розділи хімії важливі для роботи та починати їх вивчати. Робити це краще за все за допомогою індивідуального педагога.

Роль репетитора у вивченні хімії

Відверто кажучи – величезна. Репетитор – це людина, яка не лише поясне ази та взагалі познайомить з хімією, а й допоможе розібратися в складних темах та питаннях. Підходять заняття з індивідуальним викладачем навіть тим, хто починає вивчати науку «з нуля». Більш того, саме робота з репетитором є найбільш дієвим способом набути глибокі та розгорнуті знання. Чому так? Пояснимо кількома пунктами:

репетитор складає персональну програму підготовки з урахуванням рівня знань учня та поступовим підвищенням рівня складності тем;

індивідуальний підхід та вибір методик в залежності від побажань та здібностей учня;

вся увага педагога зосереджена лише на одному учню, завдяки чому забезпечується максимальна ефективність занять;

можливість оперативного пропрацювання питань та помилок.

Погодьтеся, що це досить вагомі аргументи на користь вивчення хімії з репетитором. І ніякі групові заняття чи вивчення по YouTube та додаткам не зможе зрівнятися з таким способом. До того ж, репетитор може не лише допомогти покращити знання, а й визначитися з напрямком майбутньої професії, зацікавивши новими розділами та напрямами цієї науки. Тобто, персональний викладач може зіграти важливу роль у кар’єрі, якісно підготувати учня до навчання та отримання диплому. Тож, не зволікайте з вибором репетитора. Краще звернутися до професійного викладача заздалегідь, аби мати більше часу, щоб отримати міцні знання з хімії.

Джерело: vsim.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим