Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Закарпатській школяр винайшов унікальну технологію виготовлення паперу і цим уразив світ

Крім золотої нагороди на американській Genius Olympiad-2018 Валентин отримав спеціальну відзнаку – стипендію на навчання в університеті США.

Він мріяв стати лікарем, а тепер вже точно знає, що вивчатиме генну інженерію. 17-річний Валентин Фречка вже має світове визнання, звання винахідника та юного генія. Старшокласник із Закарпаття – один із переможців "Олімпіади геніїв", що відбулася в Сполучених Штатах Америки. Він винайшов технологію виготовлення паперу з опалого листя. Відкриття вразило світ, адже його можна використати для поліпшення екологічної ситуації на планеті. Наші журналісти бачили диво перевтілення листя на папір, повідомляє 5 канал.

Після перемоги в американському престижному конкурсі у повсякденному житті юного винахідника із села Сокирниця Хустського району нічого не змінилося. Він паркує велосипед і поспішає привітатися зі шкільними "батьками" – науковим керівником проекту та директором.

школяр

Хист до хімії і любов до природи у звичайного сільського хлопчика проявилися у 7-му класі – згадує вчителька екології та хімії. З того часу наукою Валентин почав займатися предметно. Минулий рік Валентин буквально прожив у школі. Лабораторія в хімічному класі стала епіцентром його світового винаходу.

Згадує: "Я кожен день, майже кожен вечір приходив до школи. Я варив це листя, збирав купу зразків і всі ці зразки готувались для аналізів, я намагався підібрати найбільш оптимальну технологію. Відповідно до цього потрібно було багато часу, щоб провести тут".

Валентин – фанат фантастичної епопеї про Гаррі Поттера – жартує: із заплющеними очима може повторити всі етапи своєї алхімії, де суміш з листя і гілочок перетворюється на папір.

Найважче з усієї технології було винайти метод відбілювання паперу, розповідає автор досягнення. Але Валентин із вчителем навчилися це робити. Папір, виготовлений за їхнім рецептом, підходить для пакування, з нього можна робити одноразовий посуд та екопакети, а ще використовувати в дизайні. Всі ці переваги достойно оцінили на світовому конкурсі в Америці. Серед 1300 учасників закарпатський школяр здобув золоту медаль у дисципліні "Наука".

Школяр 2

"Мені приходить СМС, що наш Валік з Америки привезе "золото"… Емоцій переповнюють, бо що таке Сокирниця, сільська школа, ніхто її не знає. В районі знали, але в державі таких шкіл багато є, і от такий сплеск цих емоцій, не можу передати словами", – ділиться враженнями директор школи Володимир Мандзюк.

Крім золотої нагороди на американській Genius Olympiad-2018 Валентин отримав спеціальну відзнаку, яка передбачає додаткові призи, серед яких – стипендія на навчання в університеті США. Виш закарпатець ще не обрав, а от зі спеціальністю визначився. Це – генна інженерія. Наука, яка за словами талановитого українця, має ще багато "білих плям".

"Наука у сфері біології, хімії – настільки безмежна, що її неможливо вивчити. Тому що, це життя, воно постійно міняється і має такий перебіг обставин, що ніколи не буває нудно", – впевнений Фречка.

У промислових масштабах Валентин зможе випробувати свою технологію на одному з картонно-паперових підприємств Житомирщини уже в липні цього року.

Джерело: www.5.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим