Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Про Всеукраїнський юнацький водний приз

Щороку до Стокгольму з’їжджається молодь з цілого світу, щоб взяти участь у найпрестижнішому водному конкурсі Stockholm Junior Water Prize (SJWP), переможцю якого вручає нагороду особисто Її Королівська Високість Кронпринцеса Швеції Вікторія.

Основна мета конкурсу – залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання.

Україна з 2005 року є учасником Міжнародного молодіжного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз». Організатором національного етапу Міжнародного конкурсу «Stockholm Junior Water Prize» під назвою «Всеукраїнський юнацький водний приз»  є громадська організація ВГО «УВТ «ВотерНет».

водний приз
Участь у конкурсі можуть брати учні середніх шкіл, ліцеїв, коледжів – молодь від 15 до 20 років. До участі допускаються проекти, які вже брали або беруть участь в інших конкурсах. Робота може бути представлена одним автором або групою авторів до 3 осіб. Конкурс відбувається в два етапи. Спочатку учні висилають проект е-поштою на адресу організаторів, які розсилають ці роботи на розгляд журі. Після відбору членами журі 30-40 робіт їх автори приїжджають в Київ для захисту роботи перед членами журі. Важливим критерієм відбору є самостійність виконання роботи конкурсантом. Захист робіт відбувається в два етапи – в перший день відбираються 6-10 робіт, які учасники конкурсу (фіналісти) захищають повторно, але вже двома мовами – українською та англійською, і тільки при повторному захисті визначається переможець. Перші три місця нагороджуються цінними подарунками. Крім цього подарунками відзначаються фіналісти та номінанти в категорії «спеціальний приз».

Фінал конкурсу проходить в Києві в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», який є співорганізатором конкурсу і триває чотири дні. Крім захисту робіт учасників конкурсу та їх керівників чекає цікава пізнавально-інформаційна програма. Урочисте нагородження  переможців Гран-Прі та 2-ого і 3-го місць проходить в Посольстві Швеції в Україні. Гран-Прі конкурсу - скляну краплю вручає Повноважний посол Швеції в Україні. Основна ж нагорода переможцю Гран-Прі – поїздка у Швецію для участі у Stockholm Junior Water Prize.

Нагородою фіналістам конкурсу є також поїздка на Міжнародний водний конгрес «ЕТЕВК» в м. Чорноморськ, де вони представляють свої роботи перед фахівцями та науковцями  з цілого світу. Фіналісти конкурсу мають можливість опублікувати свої роботи в у збірнику  доповідей Міжнародного конгресу «ЕТЕВК» та в журналі «Вода і водоочисні технології».

Конкурс проводиться під патронатом: Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України та у співпраці з Посольством Швеції в Україні, Національним еколого-натуралістичним центром, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства», ВАТ «АК «Київводоканал».

Міжнародний конкурс проходить в рамках Всесвітнього водного тижня (World Water Week) у Стокгольмі. Саме тут вручаються нагороди – «Стокгольмський Водний Приз» (Stockholm Water Prize) – за найкращу наукову розробку, «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize, SJWP) – за найкращий молодіжний проект та «Стокгольмську Промислову Водну Нагороду» (Stockholm Industry Water Award) – за найефективніше використання води в промисловості. Це найпрестижніші міжнародні конкурси в галузі збереження водного середовища і відбуваються вони під патронатом і за безпосередньої участі королівської родини. Так як і нобелівська премія «Стокгольмський водний приз» вручається Його Королівською Величністю королем Швеції Густавом, нагороду переможцю SJWP – кришталевий символ води і 15000 дол. США – вручає особисто Її Королівська Високість Кронпринцеса Швеції Вікторія. 

Список фіналістів Міжнародного молодіжного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз-2018».

Джерело: waternet.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим