Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Вчені створили штучні корали, що допоможуть очистити океани від токсичних забруднень

Нещодавно опублікована в науковому журналі Journal of Colloid and Interface Science стаття розповідає про новий матеріал, розроблений дослідниками з китайського університету Anhui Jianzhu. Матеріал імітує структуру морських коралів, і його можна використовувати як своєрідний фільтр для очищення води від важких металів.

Штучні корали, які, на думку вчених з китайського університету, можна буде використовувати для очищення водних екосистем від змісту таких токсичних металів як ртуть, свинець і різні арсеніди, складаються з нанопластин на основі оксиду алюмінію. Цей хімічний компонент має властивість притягувати забруднювачі, що містяться у воді. Однак науковій спільноті потрібно немало часу, щоб з’ясувати найкращі якості цієї речовини.

Запропоновані китайськими фахівцями нанопластини підходить для використання в морських умовах найкраще. На їх основі можуть утворюватися коралоподібні рифи, які не займають багато простору, але при цьому мають дуже високу ефективність і охоплення великої морської площі.

Нанопластини на основі оксиду алюмінію працюють за принципом адсорбції – вони притягують до себе іони важких токсичних металів і не дозволяють їм поширюватися далі в морській екосистемі. Через якийсь час пластини можна витягнути з води і вже безпечним способом позбутися від забруднювачів, що скупчилися на них.

Для перевірки ефективності пластин дослідницька команда помістила у водне середовище забруднені ртуттю кілька коралоподібних структур на їх основі. Результати перевірки показали, що нанопластини в 2,5 рази ефективніше очистили воду, в порівнянні зі звичайними частинками оксиду алюмінію.

«Ми дуже задоволені результатами перевірки, яка показала високу ефективність коралоподібних абсорбентів», – говорить керівник дослідження Сяньбао Ван.

«Ми сподіваємося, що наша робота надихне інших вчених на дослідження і розробку матеріалів, що імітують інші біологічні організми», – додає С.Ван.

http://galnet.org/newsticker/311817-vcheni-stvoryly-shtuchni-koraly-scho-dopomozhut-ochystyty-okeany-vid-toksychnyh-zabrudnen

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим