Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Школяр із Полтавщини взяв золото міжнародної олімпіади з хімії

Олімпіада IChO-2018 – ювілейна. Цього року її проводили вже вп’ятдесяте, а виграв її юний геній із Полтавщини.

Мета олімпіади - стимулювати інтерес молоді до хімії, зміцнювати дружбу молодих людей із різних країн, сприяти міжнародній співпраці та взаєморозумінню. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

Щороку International Chemistry Olympiad проходить у різних країнах. Цьогоріч обдарованих юних хіміків приймали у Братиславі (Словаччина) та у Празі (Чехія). Всього участь у ювілейній олімпіаді взяли 300 знавців хімії з 76 країн. Із них четверо українців, кожен із яких повернувся додому з медаллю. Ольга Ващенко з Харківської гімназії № 47, Дмитро Царенко з Харківського фізико-математичного ліцею № 27 та Артем Янчак із Львівського фізико-математичного ліцею завоювали "срібло". А наш земляк, учень Кременчуцького НВК № 4 Кирило Данилейко здобув медаль найвищого ґатунку.

Під час олімпіади з хімії учні виконували п’ятигодинне практичне завдання в лабораторії та проходили чотиригодинний письмовий іспит. 

Паралельно з олімпіадою по хімії, з 21-29 липня у Лісабоні (Португалія) проходила олімпіада з фізики (International Physics Olympiad – IPhO). Участь у ній взяли 400 учасників із 90 країн. Вони вирішували задачі та виконували лабораторну роботу. На IPhO Україну представляв квінтет юних фізиків, кожен із яких також повернувся додому з медаллю. Проте полтавців серед них не було.

Джерело: poltava365.com

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим