Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Нові правила позначення атомних мас

Міжнародний союз чистої та прикладної хімії (IUPAC) оголосив, що атомні маси десяти елементів повинні виражатись у вигляді інтервалів, а не одиничних величин. Дане рішення означає поступовий відхід від загальноприйнятого погляду на атомну масу, як "постійну природу", до більш точної інтерпретації, що ґрунтується на природних змінах атомної маси. Протягом багатьох років було відомо, що атомна маса елемента змінюється залежно від кількості стабільних ізотопів і в відносному вмісті. Ідея про те, що елементи можуть складатися з більш, ніж одного стабільного ізотопу з'явилася на початку 20-го століття і сьогодні ця різниця враховується в лабораторіях у всьому світі в таких різних областях, як перевірка продуктів харчування і в геології.

Майкл Берглунд, член комісії IUPAC за ізотопним вмістом і атомними масами, що запропонував дане нововведення, стверджує, що воно необхідне, оскільки стали доступними більш точні і надійні методи вимірювання. Він відмічає, що у своїй первісній формі, стандартна атомна маса такого елемента, як літій, була лише приблизним значенням. Однак, фактично складно знайти субстанцію з точно таким значенням атомної маси.

За словами Берглунда, зараз істина може бути знайдена: атомні маси не постійні за своєю природою. Перші десять елементів, для яких атомні маси будуть встановлені у вигляді інтервалів в таблиці стандартних атомних мас - Гідроген, Літій, Бор, Карбон, Нітроген, Оксиген, Силіцій, Хлор і Талій. За ними обов'язково досліджуватимуть і інші елементи. На засіданні комісії в 2011 році включать і такі елементи, як Гелій, Кумпрум та Плюмбум.

Тайлер Коплен, директор лабораторії стабільних ізотопів при Геологічній службі США, припускає, що це нововведення ускладнить багато задач, хоча для хімічної освіти це здасться чимось виключним. Це принесе багато труднощів для вчителів, які муситимуть пояснювати, що таке стабільні ізотопи. IUPAC в даний момент працює над новою ізотопною періодичною системою, яка показуватиме атомні маси у вигляді інтервалів. Члени IUPAC вважають, що дане нововведення буде подією року в міжнародному році хімії (нагадуємо, що 2011 оголошено міжнародним роком хімії)

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим