Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Вчені придумали, як робити паливо за допомогою Сонця

Американські та новозеландські вчені представили прототип пристрою, який дозволяє за допомогою сонця, води, вуглекислого газу і дії рідкоземельного металу церію виробляти придатний для використання в якості палива водень.

Експериментальний пристрій розщеплює діоксид вуглецю або воду на водень і монооксид вуглецю.

У реакції бере участь сонячна радіація, а також оксид металу церій — один із рідкоземельних металів, які найбільш часто зустрічаються.

У загальних рисах, принцип дії пристрою нагадує хімічну реакцію всередині рослини, проте вчені заявляють, що схожість тільки у вихідних матеріалах — сонці, воді та вуглекислому газі.

За допомогою кварцового скла у пристрої накопичується сонячне світло, що потрапляє в циліндр, покритий оксидом церію.

Особливість церію в тому, що він виділяє кисень при нагріванні і поглинає його при охолодженні.

Пристрій починає працювати тоді, коли в циліндр подається деяка кількість води або діоксиду вуглецю.

Церій під дією низької температури починає поглинати кисень, у результаті чого на виході з пристрою залишається водень і монооксид вуглецю.

Водень, який утворився, може бути використаний для заправки автомобілів з водневим двигуном, а на основі суміші водню і моноксиду вуглецю можна створити, а потім використовувати в якості палива синтетичний горючий газ.

За словами вчених, головний прорив — це використання особливостей церію. Вони також говорять, що церій є одним із найпоширеніших рідкоземельних металів.

Окрім водню і моноксиду вуглецю пристрій здатний створювати метан.

Представлений вченими прототип поки ще досить неефективний. Він здатний виробляти паливо лише з 0,8% сонячної енергії, яку здатний акумулювати.

Велика частина енергії втрачається через стінки приладу і через впускні отвори. Вчені впевнені, що ефективність пристрою можна підвищити до 19%, тільки лише покращивши ізоляцію і зменшивши отвори.

І вже при 19% ефективності, кажуть вчені, проект може мати комерційну цінність.

Професор Каліфорнійського технологічного університету Соссіна Хайле говорить, що цю технологію можна використовувати для створення транспортного палива або застосувати для створення великих електростанцій, здатних виробляти електроенергію цілодобово.

Однак, за словами Хайле, доля подібних проектів буде залежати від того, чи будуть різні країни скорочувати шкідливі викиди в атмосферу.

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим