Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Визначені переможці конкурсу з кристалохімії

У Львівському національному університеті ім. І. Франка нагородили 32 переможців конкурсу з кристалохімії «Кристали». Участь взяли учні шкіл та професійно-технічних навчальних закладів з 21 регіону України. Загалом на конкурс подали заявки понад 4 тис претендентів.

Конкурс проходив серед двох категорій - для середньої вікової категорії (школярі віком 6-12 років) та для старшої вікової категорії (учні віком 13-18 років). Учасники середньої групи презентували вирощені самостійно кристали з солі та цукру. У підготовці завдань їм допомагали вчителі. Загалом на конкурс надіслали понад 500 зразків кристалів, з яких журі обрало 8 найкращих. Використовуючи різні складники, зокрема хімічні, учні експериментували з виготовленням кристалів: контролювали їх розмір, колір та форму.

Старша група готувала наукові тези з теми “Кристали: кольори та світло”. Серед напрямів, які вивчали учні - вплив різних факторів на ріст / колір кристалів, оптичні ефекти в кристалах, властивості штучних кристалів та їхнє застосування, природні монокристали, рідкі кристали тощо. На конкурс надійшло 234 заявки, з-поміж яких журі відзначили 24 роботи. Саме вони були представлені у фінальних стендових доповідях, які у майбутньому увійдуть до наукового збірника.

Під час підготовки до конкурсу учасники вивчали хімію та інші природничі науки, спробували себе у ролі дослідників, а також вчились командній співпраці. Крім того, вони тренували вміння безпечно працювати з хімічними реактивами, обробляти та аналізувати інформацію.

Представники ЛНУ запропонували учасникам допомогу у практичному впровадженні наукових напрацювань. Зокрема, - у реалізації стартапів, пов'язаних з кристалохімією.

Усіх учасників конкурсу нагородили дипломами та цінними призами.

Фото кристалів, котрі виростили переможці конкурсу.

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим