Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Електротермія

Електротермія (від електро ... і грец. thérme - жар, тепло) - галузь науки і техніки, пов'язана з нагріванням і розплавленням матеріалів теплом, що виділяється при протіканні по провідниках електричного струму.

Електротермічні процеси

До електротермічним процесів належать електрометалургійні процеси, електрична плавка оксидів, електрична сублімація неметалічних матеріалів, електрозварювання, електричний нагрів, електровідновлення, а також процеси на основі газових реакцій в електричних розрядах.

Електротемічні установки

Завдяки електротермії можливо сконцентрувати відносно велику енергію у відносно малих обсягах, в результаті чого можна досягти високих температур, досягнення яких неможливо або важко виконати при інших способах генерації тепла.

Електротермія дозволяє досягти великих швидкостей нагріву і компактність електротермічних установок.

Присутня можливість регулювати величину і розподіл температури в робочому просторі електропечі, завдяки чому можливо здійснити рівномірний або виборчий нагрів і створити необхідні умови для ефективної автоматизації теплового і технологічного процесів.

У робочому просторі електротермічних установок можна створити вакуум, завдяки чому можна використовувати тиск як фактор регулювання технологічного процесу для вакуумних або компресійних електричних печей. Також завдяки цьому можна застосовувати контрольовані атмосфери для захисту нагріваються матеріалів і виробів від шкідливих впливів повітря.

У електротермічних установках відсутні димові гази, які виникають внаслідок згоряння палива. Відсутність диму дозволяє збільшити коефіцієнт використання тепла, тобто збільшити коефіцієнт корисної дії електротермічних установок. Також цей чинник забезпечує чистоту робочого простору електропечек від нагару.

Електротермічні установки мають відносно високу транспортабельність і простоту подачі електричної енергії.

Застосування

Електротермічні процеси застосовують у виробництві спеціальних сталей, феросплавів і кольорових металів.

Електротермічні установки застосовують в тих випадках, якщо технологічний процес не можна здійснити без електротермії, або ж за допомогою електротермії можна отримати продукцію більш високої якості. Також електротермія замінює альтернативні їй методи, якщо підвищується безпека обслуговуючого персоналу, поліпшуються умови праці або ж зменшуються витрати на електротермічні установки.

Wiki

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим