Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Вчені створили "біопластик" з пір'я курчат

Американські хіміки синтезували водостійкий пластик, що розкладається. Для цього їм знадобилися куряче пір'я і рідина для зміцнення нігтів.

Хіміки з Університету Небраски в Лінкольні під керівництвом доктора Іці Ян розробил технологію "переплавлення" пташиного пір'я в термопластик. Пластмаси - матеріали, вироблені на основі полімерів, для синтезу яких звичайно використовується сировина, виділена з нафти або природного газу.

Однак, враховуючи стурбованість світової спільноти виснаженням природних багатств, вчені шукають альтернативні ресурси для виробництва не тільки енергії, а й для синтезу "класичних нафтопохідних матеріалів".

"Куряче пір'я - відмінна сировина для виробництва полімерів. Пір'я, (волосся, нігті, шерсть, роги і копита), складаються в основному з кератинів - білків, що характеризуються колосальною механічною міцністю", - розповів керівник проекту із заміни нафтопродуктів відходами бройлерного виробництва доктор Іці Ян.

Однак, у попередніх спробах створити термопластик з використанням курячого пір'я, незалежні групи вчених стикалися з однією і тією ж проблемою: пластик зберігав задані властивості до тих пір, поки він був сухим.

І для того, щоб надати пластику неабияку опірність до води, вчені застосували органічну сполуку, що застосовується в косметології для зміцнення й полірування нігтів - метилакрилат.

Отже, хіміки синтезували гібрид поліметілакрілата і пластика, створеного на основі курячого пір'я. Зазначається, що дана методика дозволить утилізувати мільйони тонн пташиного сміття і створити біорозкладані зубні щітки, тази і фарби для дорожньої розмітки.

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим