Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Зоя Войтенко удостоєна титулу Honoris causa французького університету

Професорка хімічного факультету КНУ Зоя Войтенко удостоєна звання Почесний доктор (Honoris causa) Університету Тулуза III – Поль Сабатьє (Франція).

Заснована у 1918 році, відзнака є найпрестижнішою серед тих, які присуджуються французькими університетами іноземним громадянам за видатні заслуги в науці, літературі та мистецтві Франції чи університету.

З огляду на роль міжнародних обмінів у посиленні авторитету закладу вищої освіти, президент Університету Тулуза III – Поль Сабатьє Жан-Марк

Брото вручив дипломи та відзнаки доктора Honoris Causa трьом науковцям:

пані Зої Войтенко, професору кафедри органічної хімії, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна);

пану Алессандро Боттаро, професору гідроаеромеханіки, Університет Генуї (Італія);

пану Маутону Норбер Хунконну, професору математики та фізики, Університет Абомей-Калаві (Бенін).

Зоя Войтенко – професор кафедри органічної хімії хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Праця професорки Войтенко всеохопна та направлена на міжнародну співдію: за її ініціативи у 2005 було підписано міжуніверситетську угоду про співпрацю з Університетом Тулузи ІІІ – Поля Сабатьє; впродовж 2008-2016 років була заступницею декана хімічного факультету з міжнародних відносин, а з 2016 року і понині відповідає за міжнародне співробітництво факультету. До того ж Зоя Войтенко координатор Асоціації хімії Франції та України (GRDI «Groupement Franco-Ukrainien en Chimie Moléculaire») (2008-2011, 2012-2015), головний редактор журналу French-Ukrainian Journal of Chemistry (англомовний журнал, що цитується в Chemical Abstracts та Web of Science). На її науковій ниві плідні мультидисциплінарні дослідження на основі хімії ізоіндолу: 110 публікацій, 5 патентів і 3 розділи книг, участь у понад 180 національних і міжнародних наукових заходах, роль керівника та співкерівника 9 дисертацій, у тому числі 6 у співпраці з Університетом Тулузи III – Поль Сабатьє.

За інформацією Університету Тулуза III – Поль Сабатьє

Джерело: knu.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим