Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Завершилася 55-та Всеукраїнська олімпіада з хімії

У Полтаві учасники та переможці 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії отримали почесні дипломи та цінні призи.

Урочистості з нагоди закриття змагань відбулися в ОЦЕВУМі. Із 159 фіналістів нагороди за І, ІІ і ІІІ місця отримали 79 учнів українських шкіл. Четверо із них стали абсолютними переможцями змагань.

В олімпіаді взяли участь школярі 8-11 класів з 25 областей України та Києва. Найбільше представництво — у команд Полтавської, Харківської, Запорізької, Львівської областей та Києва.

Голова журі Всеукраїнської хімічної олімпіади, старший науковий співробітник Київського національного університету Костянтин Гавриленко зазначив: рівень підготовки учасників був дуже високий, переможців було визначити непросто.

Нинішня Всеукраїнська олімпіада з хімії проходила в Полтаві протягом кількох днів. Конкурсна програма складалася з трьох етапів: двох теоретичних і одного практичного. Школярі демонстрували знання з різних розділів хімії та володіння технікою і методикою хімічного експерименту, якісного визначення речовин, визначення концентрації кислот методом кислотно-основного титрування.

Завдання для хіміків 10-11 класів по складності наближені до рівня завдань Міжнародної олімпіади з хімії, яка цьогоріч відбудеться в Словаччині та Чехії.

Роботи учасників перевіряли 50 членів журі: кандидати і доктори наук українських наукових закладів, викладачі вишів, наукові співробітники й аспіранти іноземних європейських університетів.

Перебування юних олімпійців в Полтаві не було обмежене лише конкурсною програмою. Для гостей міста провели екскурсію по визначним і найцікавішим місцям. До того ж школярі відвідали презентацію тест-систем компанії «ХЕМА» в Полтавській школі-інтернаті № 1. Для керівників делегацій підготували зустрічі з викладачами хімії, авторами підручників, методистами.

За результатами олімпіади визначено кандидатів в команду України на 50-ту Міжнародну хімічну олімпіаду: Данилейко Кирило Геннадійович (Полтавська обл.), Янчак Артем Ігорович (Львівська обл.), Ващенко Ольга Олександрівна (Харківська обл.), Царенко Дмитро Костянтинович (Харківська обл.), Мазур Марина Олександрівна (Харківська обл.), Ортікова Олександра Алішерівна (м. Київ), Устименко Євген Олександрович (Чернігівська обл.) та Колодєєв Іван Олександрович (Полтавська обл.). З цих самих учасників сформовано команду України на Міжнародну Менделеєвску олімпіаду.

Бажаємо школярам подальших успіхів і перемог, творчого натхнення!!!

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим