Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Турнір юних хіміків: ХТФ приймає талановитих школярів з усієї України

Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка вже втретє об’єднує учнів 9–11-х класів, які хочуть випробувати свої сили у хімічних змаганнях і обрати найкращих. Організують захід МОН України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, КПІ ім. Ігоря Сікорського, КНУ ім. Тараса Шевченка, НУБіП та Союз хіміків України.

22 січня КПІ першим з університетів провів турнір – учні перевірили свої знання та продемонстрували навички на хіміко-технологічному факультеті.

Загалом до фінального етапу турніру пройшли 22 школярі з усіх усюд України: Дніпропетровської, Хмельницької, Житомирської, Чернівецької, Полтавської областей та Києва.

Долучаючи до турніру молодь з різних міст, організатори прагнуть мотивувати юних хіміків навчатися за цим фахом, показати переваги та можливості професії.

«Мета заходу – профорієнтаційна. Учні мають знати, які завдання доведеться розв’язувати та які знання треба мати, щоб вступити до КПІ. З іншого боку, це дає школярам можливість свідомо обрати університет, щоб згодом якнайповніше реалізуватися в житті», – розповідає Андрій Лапінський, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології ХТФ.

У турнірі університети не конкурують один з одним, адже вони представляють різні хімічні напрями: прикладну, фундаментальну та аграрну. ХТФ робить акцент саме на прикладній хімії, показуючи, що хімік може бути корисним у будь-якій галузі – від розроблення технологій виробництва одягу чи смартфонів до виготовлення ліків і очищення води.

«Ми намагаємося довести, що будь-хто, хто цікавиться хімією та стає дипломованим спеціалістом, завжди матиме достойну зарплату та престижну роботу», – каже завідувач лабораторії інформатики НЕНЦ Володимир Комендантов.

У Великій хімічній лабораторії КПІ на першому етапі змагання учні складали рівняння побачених реакцій: досліди з вибухами, штучною кров’ю, хімічний вулкан, «фараонові змії» тощо. А на другому етапі зосередилися на теорії – задачах і тестах. Переможців турніру обиратимуть, підрахувавши загальну кількість балів за підсумками кожного етапу турніру. Найкращі учасники отримають медалі та почесні грамоти.

Джерело: kpi.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим