Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

На волині волонтери-хіміки готують лікувальні мазі для військових

Працівники і студенти факультету хімії, екології та фармації Волинського національного університету імені Лесі українки виготовляють лікарські засоби, які безплатно у лікарні, госпіталі та військовим на фронт. Працюють у лабораторії щоденно.

Про це розповіла викладачка та волонтерка Катерина Сметаніна.

З її слів, мазі виготовляють за офіційними прописами на лікарські засоби. Користуються фармацевтичним довідником. Додає: у середньому в день волонтери виготовляють до 20 прописів, з яких формують упаковки на замовлення військових.

Волонтери-хіміки виготовляють понад 40 видів мазей, чотири різновиди настоянки, льодяники для горла та ароматичні подушечки.

Лікарські рослини у мішках і коробках надсилають з усіх куточків України, – каже Катерина Сметаніна. Використовують багато аптечної сировини, яка має сертифікати. Трави без документів перевіряють.

«У нас є санслужба, яка працює і різного плану агропромисловості, де у них є хімічні лабораторії. Намагаємося отримати сертифікат якості. У першу чергу, що вона є нетоксична, що там немає важких елементів і немає радіаційного забруднення», – говорить волонтерка..

З рослинної сировини роблять спиртові та олійні витяжки. Баночки, в які пакують мазі приносять небайдужі люди. Серед військових є велика потреба у засобах для лікування дерматологічних захворювань, – каже волонтерка Катерина Сметаніна. З її слів, процес виготовлення мазей, до складу яких входять трави — довготривалий, від півтори до двох годин. Якщо хімічна мазь, то швидше від пів до години часу.

Над приготуванням пасти Теймурова від пітливості та грибків працює студентка Анастасія. Каже: зараз таку мазь важко знайти в аптеках. Дівчина приходить волонтерити сюди майже щодня та здобуває практичні вміння.

Точного підрахунку кількості пакунків з ліками, які уже безплатно віддали на потреби військовим і цивільним волонтери не ведуть.

Джерело: volynnews.com

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим