Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Відкриття аудиторії імені видатного хіміка-органіка Валерія Орлова

У Каразінському університеті на хімічному факультеті відбулося відкриття аудиторії імені Валерія Орлова.

Валерій Дмитрович Орлов — це видатний хімік-органік, заслужений діяч науки і техніки, Почесний професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Він присвятив Каразінському університету все своє життя — з моменту вступу на хімічний факультет у 1958 році аж до своєї смерті у 2017 році. Він був багаторічним завідувачем кафедри органічної хімії (1990–2015 роки) та деканом хімічного факультету (1990–2006 роки).

Вчений був засновником школи хімії нітрогеновмісних гетероциклічних сполук, однієї з трьох на хімічному факультеті, яка з кінця 1970-х років і до сьогодні проводить активну та плідну наукову діяльність, автором понад 500 наукових публікацій.

Після смерті Валерія Дмитровича лабораторію кафедри органічної хімії хімічного факультету (майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 5-й поверх, ауд. 5-88), яка традиційно називалася «Орловською», — де під його керівництвом виховано десятки студентів, кандидатів та докторів наук — було капітально відремонтовано, оснащено сучасними лабораторними меблями та обладнанням. Тут проводять лабораторний практикум з органічної хімії та суміжних дисциплін для студентів хімічного та медичного факультетів.

Джерело: univer.kharkov.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим