Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

В Одесі помер відомий науковець, керівник Фізико-хімічного інституту

Керівник Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини Міністерства освіти та науки України та Національної академії Наук України (ФХІЗНСІЛ) Алім Еннан помер в Одесі 3 серпня від тяжкої хвороби.

Про це у Facebook повідомив його заступник з наукової роботи Руслан Хома.

"Після довготривалої важкої хвороби пішов з життя директор Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини МОН України та НАН України, відомий вчений, заслужений діяч науки і техніки України, доктор хімічних наук, професор Алім Абдул-Амідович Еннан", - написав він.

Алім Еннан народився в Одесі у 1935 році. Закінчив "Одеський політехнічний інститут" та довгий час працював в ньому. ФХІЗНСІЛ очолював з 1988 року.

Наразі цей інститут - єдина в Україні установа, яка здійснює розробку, експертну оцінку та виробництво сорбційно-фільтруючих матеріалів і низькотемпературних каталізаторів нейтралізації токсичних газоподібних сполук, засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) на їх основі – легких респіраторів різного функціонального призначення та саморятівників цивільного населення (дорослих і дітей), призначених для використання в умовах надзвичайних ситуацій.

Також ФХІЗНСІЛ виконує дослідження, спрямовані на розробку теоретичних основ процесів уловлення та утилізації зварювального аерозолю, стабілізацію екологічного стану та рекреацію Куяльницького лиману та розробляє заходи щодо охорони, відтворення і раціонального використання його ресурсів в інтересах м. Одеси та Одеського регіону.

Джерело: izbirkom.org.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим