Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Нобелівський лауреат став членом Папської академії наук

22 липня 2019 року Святіший Отець Папа Франциск призначив членом Папської академії наук 56-річного німецького фізика, лауреата Нобелівської премії з хімії за 2014 рік, професора Штефана Вальтера Гелля.

Професор Штефан Гелль — фахівець у галузі флюоресцентної мікроскопії. Він навчався в Гейдельберзькому університеті у ФРН, де здобув докторський ступінь з фізики. Наукові дослідження проводив на факультеті медицинської фізики в Університеті Турку (Фінляндія) та Оксфордському університеті (Велика Британія), повідомляє VaticanNews.

З 2002 року Штефан Гелль — директор Інституту біофізичної хімії Товариства Макса Планка в Геттінгені, а в 2017-го — Інституту медичних дослідженнь Товариства Макса Планка в Гейдельберзі. Керівник відділу оптичної наноскопії в Німецькому центрі з дослідження раку.

Одружений, має чотирьох дітей.

Відкриття професора Гелля в галузі мікроскопії та їх значення для науки, зокрема для природничих наук і медицини, 2006 року були відзначені щорічною «Німецькою премією майбутнього». 2014 року, разом з двома іншими вченими, він отримав Нобелівську премію в галузі хімії за створення флюоресцентного мікроскопа, який дозволив зробити багато відкриттів в інших галузях науки.

Зазначимо, що Папська академія наук була заснована 1936 року заради дослідження математичних, фізичних і природничих наук та пов’язаних із ними теологічних питань. На сьогодні до її складу входять близько 80 науковців різних віросповідань із різних країн світу, серед яких — 35 Нобелівських лауреатів.

Джерело: map.ugcc.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим