Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Розробки науковців НУ Львівська політехніка

Із тих тисяч винаходів достойних львів’ян сайт «Фотографії Старого Львова» спробував вибрати сім найдостойніших, які назавжди змінили наш світ. Серед них – дві розробки науковців Національного університету «Львівська політехніка».

Гнучкий суперконденсатор

Фахівці з Львівської політехніки придумали гнучкий тканинний суперконденсатор, який працює на сонячній батареї і може зарядити навіть мобільний телефон. Пристрій є компактною системою енергозбереження, яка гнеться і кріпиться до будь-якої поверхні. Це український винахід увійшов у топ-100 кращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією впливового американського журналу R&D Magazine.

Гідрогелева пов’язка

Серед важливих винаходів львівських вчених-хіміків – гідрогелева пов’язка для лікування вогнепальних, опікових (ІІ та ІІІ ступенів) і трофічних ран. Цей винахід був «покликаний» війною на східних теренах України, хоча науковці з кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки працювали над ним понад п’ять років. Вже минулого року перші зразки цього медичного засобу випробували на собі українські військові. Для того, щоб надати їй механічну міцність, щоб вона захищала рани і не руйнувалася, хіміки використали унікальну технологію: «вмонтували» у воду поліпропілен. Це рішення на рівні нанотехнологій.

Джерело: lp.edu.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим