Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

У Великій Британії створили робота-хіміка

Вчені з Університету Ліверпуля створили робота-хіміка. Він використовує ті ж інструменти, що і люди, і працює в тій же лабораторії.

Висота робота становить 1,74 метра, він може вільно переміщатися по лабораторії і використовувати різне обладнання. Крім того, він може працювати 21,5 годину на добу, решта часу йому необхідна на підзарядку.

Відзначається, що розробка допоможе вирішити проблеми, з якими важко впоратися людині, через різноманітність типів зразків, операцій, інструментів і необхідних вимірів.

Вчені використовували робота, щоб знайти нові фотокаталізатори для отримання водню з води. За вісім днів робот пропрацював 172 години, провівши за цей час 688 експериментів. Він виконує самостійно всі завдання: наприклад, зважування твердих речовин, дозування рідин, видалення повітря з ємності, запуск каталітичної реакції і кількісне визначення продуктів реакції.

«Найбільшою проблемою було зробити систему надійною. Щоб працювати автономно протягом декількох днів, здійснюючи тисячі тонких маніпуляцій, частота промахів для кожного поставленого роботу завдання повинна бути дуже низькою. Але як тільки ми розібралися з цим, він став здійснювати куди менше помилок, ніж людина-оператор», - заявив Бенджамін Бергер, який побудував і запрограмував робота.

Джерело: zn.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим