Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Перспективна хімія

Діалог про хімію, наноматеріали, кулуарні домовленості в науці.

Доктор хімічних наук Юрій Халавка: Ми займаємося у Чернівецькому університеті хімією наноматеріалів. Ми були одними з перших в Україні, хто почав це робити. Поруч з кількома інститутами академії наук. І, фактично, за цей час ми сформували випуск студентів і науковців, які орієнтуються, вміють синтезувати різні види наноматеріалів, досліджувати їх.

Про комерціалізацію хімії і гроші в науці

Є багато давніх практик, які сформували в багатьох людей в науковій спільноті ауру закритості, недоступності, корумпованості і так далі. І дуже часто люди вважають, що проєкт не пройшов — значить не домовилися, з ким треба. Або гроші не виділили — і, знову ж таки, десь з кимось не домовились. Люди продовжують це сприймати так, хочу насправді є багато проєктів, які цю ситуацію змінюють. І все одно є скепсис.

Кар’єра науковця цікава незвіданим.

Якщо ти бачиш, що дослідження цього незвіданого може тобі забезпечити достойні умови праці, то багато хто буде це обирати. Просто популяризувати, добре знати фізику, щоби стати інженером — не завжди треба. Звичайно, це важливо. Але знати на рівні республіканських олімпіад фізику не треба, щоб бути хорошим інженером. А ми ж хочемо, коли говоримо про популяризацію, то говоримо про те, що це мають бути круті вчені, круті науковці. Якийсь високий рівень сприйняття і розуміння тої ж науки. Вони мають бачити, що науковий шлях, кар’єра мають бути природні.

Багато вчителів добре знають хімію, але не знають реальностей хімії, перспектив у професії. Вони не знають, що сучасна хімія — це частіше стартапи (а не великі заводи), для яких не треба величезного обладнання чи інвестицій. Такі моменти вони повинні говорити, треба це до вчителів доносити, і воно дійде до дітей.

Джерело: hromadske.radio

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим