Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Відкрита дешева технологія перетворення CO2 в пластик

Вуглекислий газ є відходом при багатьох видах виробництва. І він, як відомо, не тільки забруднює навколишнє середовище, але і є однією з причин глобального потепління. Тому якщо ми дбаємо про майбутнє нашої планети — нам слід зменшувати його вміст в атмосфері. Але що, якщо не просто «деактивувати» вуглекислий газ, а виробляти з нього корисні матеріали? Звучить не дуже реалістично, але саме це стало можливим завдяки новому виду каталізаторів.

Про винахід пише видання Energy & Environmental Science. А речовина, яка допоможе зробити неможливе відноситься до класу електрокаталізаторів. Це перші в світі матеріали, крім ферментів живих організмів, які можуть з ефективністю близько 99% перетворювати вуглекислий газ і воду у вуглецеві структури, що містять один, два, три або чотири атома вуглецю. Наприклад, 2 такі структури метилгліоксаль (містить 3 атома вуглецю) і 2,3-фурандіол (4 атома) можуть використовуватися в якості сировини для виробництва пластмас, клеїв і фармацевтичних препаратів.

Shem

«Наш прорив дозволяє перетворювати вуглекислий газ на сировину для хімічної і фармацевтичної промисловості.» — розповів один з керівників проекту професор кафедри хімії і хімічної біології кафедри біохімії та мікробіології Ратґерського університету в Нью-Брансуїці Чарльз Дісмукс.

Використовуючи п’ять різних каталізаторів з нікелю і фосфору, які є досить дешевими і поширеними елементами, дослідники можуть електрохімічно перетворити вуглекислий газ і воду в широкий спектр продуктів на основі вуглецю. Вибір каталізатора і відповідні умови визначають, скільки атомів вуглецю можуть бути з’єднані разом, щоб отримувати молекули або навіть довші полімери.

Наступним кроком у роботі вчених буде з’ясування того, чи можливо використовувати нову технологію для виробництва діолів, які широко використовуються в полімерній промисловості, а також, наскільки виправдане застосування технології для отримання вуглеводнів, які можуть використовуватись при створенні поновлюваних видів палива.

Джерело: leu.com.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим