Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Лічильник
Статистика

Назвали лауреатів Нобелівської премії з хімії-2020. Що вони відкрили

Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії з хімії-2020. Цьогоріч премію отримали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудна. Лауреати здобули перемогу за "розвиток методу редагування геному".

Переможців оголосили під час онлайн-конференції 7 жовтня. Науковиці відкрили один з найгостріших інструментів генної технології – генетичні ножиці CRISPR / Cas9, зазначають на офіційній сторінці премії.

Використовуючи їх, дослідники можуть змінювати ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів з надзвичайно високою точністю.

Ця технологія зробила революційний вплив на науку про життя, вносить свій внесок в нові методи лікування раку і може втілити мрію про лікування спадкових хвороб.

Коли лауреати досліджували імунну систему бактерії Streptococcus, вони виявили молекулярний інструмент, який можна використовувати для точних надрізів у генетичному матеріалі, що дозволяє легко змінити життєвий код.

Під час досліджень бактерії Streptococcus pyogenes Еммануель Шарпентьє виявила раніше невідому молекулу, tracrRNA.

Її робота показала, що tracrRNA є частиною древньої імунної системи бактерій, CRISPR/Cas, яка обеззброює віруси, розщеплюючи їх ДНК.

Шарпантьє опублікувала своє відкриття в 2011 році. У тому ж році вона розпочала співпрацю з Дженніфер Дудна, досвідченим біохіміком, що володіє великими знаннями про РНК.

Разом їм вдалося відтворити генетичні ножиці бактерій в пробірці і спростити їхні молекулярні компоненти, щоб їх було простіше використовувати.

Генетичні ножиці CRISPR / Cas9 у своїй природній формі розпізнають ДНК від вірусів, але науковиці довели, що ними можна керувати, щоб вони могли вирізати будь-яку молекулу ДНК в заздалегідь визначеному місці.

Джерело: life.pravda.com.ua

Оцініть новину:


Назвіться, будь ласка
Ваш коментар

Ваш коментар буде першим